با کهیر بیشتر آشنا شوید!!

701 نظر: 0

کهیر یک بیماری پوستی شایع است که در قالب تورم‌های برجسته ی خارش‌دار ظاهر می شود.

کهیر در اثر مواد آلرژی زا به وجود می آید.این زخم ها می توانند به صورت مزمن و عادی وجود داشته باشند.

وقتی بدن با مواد آلرژی زا مواجه می شود در مقابله با آن ها، هیستامین ،ماست سل و بازوفیل ها را ترشح می کند .این پاسخ در قالب زخم های پوستی به نام کهیر بروز می نماید.

تورم‌های برجسته ی قرمز رنگ ،خارش،پوسته پوسته شدن پوست و زخم از علایم این بیماری هستند.

کهیر در هر ناحیه ای از پوست ظاهر می شود.ظاهر این ضایعات گرد بوده و بهم می پیوندند و زخم های بزرگی را ایجاد می کند.این ضایعات از طریق درمان ظرف مدت ۳ روز بهبود می یابند.در بیماری کهیر ،بدن در قبال برخی آلرژن ها موادی ترشح می کند که می توانندبه بافت و لایه های پوستی آسیب برسانند.

برای تشخیص ،پزشک بعد از معاینه فیزیکی و بالینی ،برای فرد دارو تجویز می کند.تشخیص این بیماری آسان بوده و نیازبه تست های آزمایشگاهی ندارد.در معاینه بالینی ،پزشک از بیمار درباره سوابق بیماری ،دارو و غذاهای مصرفی سوال می پرسد.

برای کهیر های حاد و مزمن ممکن است ،تست های آزمایشگاهی پیشرفته ای انجام شود.

راه های درمانی متفاوتی برای این بیماری وجود دارد،از روش های درمانی شایع ،مصرف آنتی بیوتیک است. از داروهایی مانند آنتی هیستامین ،به شکل سرم و آمپول نیز برای درمان استفاده می شود.این دارو ها به مدت چند ماه باید استفاده شوند. بهترین راه برای پیش گیری ،شناسایی مواد آلرژی زا و دوری از آن ها است. بهتر است فردی که کهیر دارد ،از بوییدن گل و فلفل و ادویه جات پرهیز کند ،زیرا این مواد باعث تشدید بیماری می شوند.

آخرین اخبار و مطالب پزشکی در کانال تلگرام ” طب پرس “

برای آگاهی بیشتر دوستانتون، این مطلب رو براشون بفرستید:

ارسال نظر