دلیل ضربان قلب سریع چیست؟

503 نظر: 0

هنگامی که ضربان قلب ، سریع تر از حد نرمال باشد، به آن ضربان قلب سریع می گویند .

ضربان قلب نرمال بین ۶۰ تا ۱۰۰ ضربه در دقیقه بوده، . واگر بیش از۱۰۰بار در دقیقه تپش داشته باشد ، اصطلاحا به آن تندضربانی می گویند. اگر فرد ورزش یا فعالیت سنگینی انجام دهد. قلب به طور طبیعی سریع تر می تپد. این اتفاق باعث میشود تا قلب، خون را در کل بدن پمپاژ کرده و اکسیژن لازم را به بافت های بدن برساند. البته وجود بعضی بیماری های قلبی هم باعث تپش غیر طبیعی ضربان قلب می شود.هنگامی که افراد اضطراب و استرس دارند هم ، ضربان قلبشان بالاتر می رود.

افرادی که ضربان قلب خود را حس می کنند،ممکن است دچار تپش قلب بشوند.

این عارضه می تواند به دلیل استرس، اضطراب، یا مصرف برخی داروها به وجود بیاید . عواملی چون عفونت ریوی وخونی ،کم خونی ، پایین بودن فشار خون ، مصرف الکل یا کافئین می توانند باعث شوند تا قلب به صورت غیر طبیعی بتپد و تند ضربانی داشته باشد. ممکن است این اختلال قلبی هیچ نشانه ای نداشته باشد . اما احساس استرس ،درد ،احساس خستگی و ضعف از علائم مهم تند ضربانی می باشند. شدت درد نشان نمی دهد که چقدر به عضلات قلب آسیب می رسد یا نه. ولی اگر درد با تپش قلب، همراه باشد خطر ناک است .

بیماران باید سعی کنند از استرس و محیط های تنش زا دور باشند .

استفاده از دمنوش های گیاهی برای افراد بسیار مفید است، بهتر است به طور روزانه پیاده روی داشته باشند . و از ویتامین ث ، سبزیجات و میوه تازه استفاده کنند . برای درمان، پزشک برای بیمار داروهای مختلفی تجویز می کند که بتواند جریان خون را متعادل سازد . افراد باید سعی کنند از انجام فعالیت های سنگین دوری کنند . در مدت درمان ،در بستر استراحت کرده ، و تا حد امکان از رفتن به محیط های آلوده خود داری کنند . استفاده از بخور برای بیماران بسیار مناسب میباشد.و از هیجانی شدن و احساساتی شدن بپرهیزند.

آخرین اخبار و مطالب پزشکی در کانال تلگرام ” طب پرس “

برای آگاهی بیشتر دوستانتون، این مطلب رو براشون بفرستید:

ارسال نظر