علت دوبینی بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟!!

4,164 نظر: 0

بوتاکس (Botox) نام تجاری سمی به نام بوتولینوم نوع A می باشد.

این سم توانایی فلج کردن عضلات بدن را داراست، و در واقع از این خاصیت برای درمان بیماری ها استفاده میشود. امروزه استفاده از بوتاکس یکی از پرکاربردترین روش ها برای انجام خدمات زیبایی توسط متخصصین است.

موارد استفاده از بوتاکس

از علاوه بر استفاده در زیبایی در درمان برخی بیماری ها مانند:

استفاده میشود.

دوبینی بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟!!

تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص

در صورتیکه توسط پزشک متخصص پوست تزریق شده، و برای تزریق از ماده ی با کیفیت استفاده گردد؛ عوارض جانبی خطرناک و دائمی نخواهد داشت. ممکن است برخی عوارض جانبی تزریق آن مانند:

پس از تزریق آن بروز کند. این عوارض جانبی دائمی نبوده و معمولاً پس از حدود ۲ تا ۴ هفته بهبود می یابند.

تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص

در صورتیکه تزریق توسط افراد غیر متخصص انجام گرفته و یا در تزریق آن از ماده ی بی کیفیت استفاده گردد، ممکن است آسیب های جدی و جبران ناپذیری را به بدن وارد سازد. به ویژه تزریق آن دور چشم، در صورتی که به شیوه ی صحیح صورت نگیرد، ممکن است به سمت چشم گسترش پیدا کرده و باعث دوبینی و فلج شدن عضلات چشم گردد. همچنین اگر ماده ی Botox وارد عروق چشم شود، ممکن است کور شدن فرد را به دنبال داشته باشد.

توصیه های قبل از تزریق بوتاکس

توصیه میشود در صورت تصمیم به تزریق Botox حتما به پزشک متخصص پوست مراجعه نموده و از مراجعه به افراد غیر متخصص خودداری نمایید. امروزه بسیاری از مراکز ارایه ی خدمات آرایشی و آرایشگاه ها با ارائه ی مدارکی مبنی بر گذراندن دوره های تزریق بوتاکس اقدام به تزریق بوتاکس می نمایند. با توجه داشت که داشتن شناخت تخصصی از ساختمان بدن و به ویژه ساختمان چشم ، لازمه ی تزریق بوتاکس بوده و بروز کمترین اشتباهی ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد.

آخرین اخبار و مطالب پزشکی در کانال تلگرام ” طب پرس “

برای آگاهی بیشتر دوستانتون، این مطلب رو براشون بفرستید:

ارسال نظر