همه چیز درباره‌ی خرید و استفاده‌ی مناسب از شیشه شیر !!

420 نظر: 0

همانطور که همه میدانیم بهترین غذا برای نوزادان، شیر مادر است.

گاه اتفاق می افتد که شیر خشک، به غذایی مکمل همراه با شیرمادر یا حتی غذای اصلی نوزاد، تبدیل میشود. شیر خشک را معمولاً با استفاده از شیشه‌ شیر به کودک میخورانند. پس در استفاده از شیرخشک، همان اندازه که مرغوبیت شیرخشک اهمیت دارد، مرغوبیت شیشه‌ شیر نیز اهمیت دارد.

برخی نکات راهنما برای خرید شیشه‌ شیر

در این نوشته، به صورت نکته‌وار، به برخی نکات راهنما برای استفاده یا خرید شیشه‌ شیر می‌پردازیم تا مادران جوان، بهتر بتوانند از این وسیله، استفاده کنند:

۱) شیشه‌ شیرهای شیشه‌ای

شیشه‌ شیرهای شیشه‌ای از شیشه‌ شیرهای پلاستیکی بهتر هستند. درست است که شیشه شیرهای پلاستیکی، نمیشکنند و ارزان‌تر میباشند، اما این شیشه‌ شیرها به سبب داشتن ماده‌ای به نام “بیسنفول“، میتوانند خطر ابتلا به سرطان را در بزرگسالی نوزاد، افزایش دهند.

همه چیز درباره‌ی خرید و استفاده‌ی مناسب از شیشه شیر !!

۲) سرشیشه‌های ارتودنسی

معروف است که سرشیشه‌ها و پستانک‌ها، بعدها موجب آسیب‌ رسانی به دندان‌ها و فک نوزاد میشوند. اما نوعی سرشیشه در بازار موجود است که با نام سرشیشه‌های ارتودنسی شناخته میشود. این سرشیشه‌ها، ظاهراً این خطر را ندارند. پس برای خرید بهتر است این سرشیشه‌ها را مد نظر داشت.

همه چیز درباره‌ی خرید و استفاده‌ی مناسب از شیشه شیر !!

۳) سرشیشه های ضد نفخ

سرشیشه های ضد نفخ نیز، در بازار موجودند. این سرشیشه‌ها، مانع از ورود هوا به داخل معده‌ی نوزاد می‌شوند و احتمال نفخ را کاهش میدهند.

۴) دقت به برچسب «بدون BPA»

اگر مادران قصد خرید شیشه‌ پلاستیکی را دارند، باید حتماً به برچسب «بدون BPA» دقت کنند. این برچسب نشان میدهد که شیشه شیر مورد نظر، فاقد بیسنفول است.

راهنمای استفاده از شیشه شیر

  • مادران هرگز نباید نوزادان را به همراه شیشه‌ شیر، تنها بگذارند. حتی اگر نوزادشان، توانایی گرفتن شیشه‌ و خوردن از آن را دارد، زیرا نوزاد ممکن است نتواند تشخیص دهد که برای نفس کشیدن باید شیشه‌ شیر را از دهان خود بیرون بیاورد.
  • اگر مادران از شیشه‌ شیر پلاستیکی استفاده میکنند، باید مواظب باشند که آن را در ماکرویوو قرار ندهند، زیرا امواج ماکرویوو، خطرات شیشه‌ شیر پلاستیکی را افزایش میدهد. همچنین این شیشه‌ شیرها را نباید گرم کرد.
  • هنگام خوراندن شیر از طریق شیشه‌ شیر به نوزاد، باید حتماً فرصت نفس تازه کردن و آروغ زدن را به او داد.

آخرین اخبار و مطالب پزشکی در کانال تلگرام ” طب پرس “

برای آگاهی بیشتر دوستانتون، این مطلب رو براشون بفرستید:

ارسال نظر