ریسک به دنیا آمدن نوزاد لب شکری با دود سیگار زیادتر می شود!

664 نظر: 0

 تحقیقات نشان می دهند که، مصرف سیگار توسط مادران باردار در دوران حاملگی احتمال به دنیا آمدن فرزند لب شکری را بسیار افزایش می دهد. انجمن جراحان عمومی آمریکا خبر از به دنیا آمدن هفت هزار نوزاد لب شکری در سال را اعلام کرد و اظهار داشت که این واقعه نتیجه دود کردن سیگار توسط مادران در دوران بارداری است.
در دوران حاملگی زمانی که هنوز سقف دهان کاملا شکل نگرفته باشد ناهنجاری شکاف کام رخ می دهد؛ همچنین زمانی که لب بالایی به طور کامل تشکیل نشده شکاف لب ایجاد می شود. این نقص باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای نوزاد است.
همچنین مصرف سیگار توسط مادر می تواند مرگ فرزند را در زمان بارداری در پی داشته باشد. پژوهشگران مرگ هزاران نوزاد را بر اثر وجود این مشکل در ایالات متحده آمریکا اعلام کردند.
دکتر ادوارد مک کیب، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد گفت: مصرف سیگار در دوران بارداری می تواند سلامت مادر و فرزند را به مخاطره بیندازد. حال آنکه ۲۳ درصد زنان باردار آمریکایی سیگار دود می کنند. دکتر ادوارد اضافه کرد که: مادران می توانند با استفاده نکردن از سیگار در این دوران هم به سلامت خود کمک کنند هم به جلوگیری از به دنیا آمدن کودکان نارس کمک کنند.
مصرف سیگار باعث کاهش میزان اکسیژن نوزاد و تاثیرات بد بر روی رشد او خواهد شد همچنین دود سیگار حاوی مواد شیمیایی خطرناک است مانند نیکوتین و مونوکسید کربن.

ارسال نظر