صاف شدن کف پا و آسیب های پیش رو

444 نظر: 0

روش های پیشگیری از ابتلا به صافی کف پا چیست؟ مشکل صافی کف پا منجر به چه آسیب هایی خواهد شد؟ توصیه متخصصین مربوطه در زمینه صافی کف پا چیست؟
راه های درمان صافی کف پا در کودکان به تشریح عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آقای محسن کرمی:
تاخیر در هر یک از عوامل حرکتی مانند گردن گرفتن، نشستن و سپس راه افتادن در صورت لزوم نیاز به بررسی دارد. برای زمان مناسب راه رفتن در کودکان همیشه یک دامنه را در نظر می گیریم به طوری که مجموعه ای از تکامل حرکتی برایمان مهم است.
اگه مجوعه عوامل حرکتی در زمان خاص خود اتفاق افتد برای مثال در زمان مطلوب گردن گیرد، بنشیند، چهار دست و پا راه برود پس تاخیر در ایستادن و راه رفتن تا ۱۸ ماهگی جای نگرانی ندارد. اگر بیشتر از این مدت به طول انجامد اقدامات لازم توسط والدین باید انجام شود.
کودکان به دو علت، مشکلات عصبی-عضلانی یا به دلیل جنبه های ژنتیکی بر روی پنجه پا هستند. دسته اول که به دلیل مشکلات عصبی- عضلانی بروی پنجه پا هستند نیاز به فیزوتراپی، کاردرمانی و گاهی گچ گیری پا دارند و در صورتی که این مشکل تا سن ۸ سالگی برطرف نشود نیاز به تزریق بوتاکس و عمل جراحی است.
دسته دوم که مشکلات عصبی-عضلانی نداشته باشند اغلب در ۲ تا ۳ سالگی خود به خود به سمت روند بهبودی پیش می روند.
مشکلات صافی کف پا در کودکان که از بیشترین دلایل مراجعه به ارتوپد اطفال هستند اگر مشکلات جانبی و عصبی به همراه نداشته باشند جای نگرانی برای پدر و مادر ندارد.
استفاده از کفش طبی مخصوص، راه درمان نیست ولی در صورتی که صافی کف پا با خستگی و درد پا همراه شود می تواند راه حل مناسبی باشد. البته اگر این مشکل شدید شود؛ در سن ۸ تا ۱۲ سالگی بهتر است به یک جراحی زیبایی که اکثر مواقع به طریق سرپایی انجام می شود مراجعه کنند.

ارسال نظر