چگونه احساسِ بهتری داشته باشیم؟!!

791 نظر: 0

زندگی، دشواری‌های خاص خود را دارد. اما نباید وجود برخی دشواری‌ها، باعث برهم‌خوردن احساس خوب ما شوند.

شوربختانه در برخی مواقع، هرکدام از ما با درجات متفاوت، احساس خوبی نداریم. نه به خود، نه به زندگی، نه به آینده و نه به اطرافیان!!

احساس خوبی به موارد مزبور نداشتن، حالت خوشایندی نیست و میتواند باعث آزار هرکدام از ما شود.

راه‌هایی برای داشتن احساسی بهتر

اکنون به معرفی برخی راه‌ها برای داشتن احساسی بهتر میپردازیم تا شاید، اندک کمکی باشد به افرادی که عموماً احساس خوبی ندارند .

۱) تعیین هدف

به جرات میتوان گفت که این رسیدن به هدف نیست که زیباست، بلکه راه رسیدن به هدف است که زیباست، یا حداقل، زیباتر است. انسانی که هدف یا اهدافی مشخص دارد، کمتر دچار سرگردانی و احساس بد میشود.

۲) نداشتن توقعات زیاد

اما در عین داشتن هدف، نباید توقع داشت که به راحتی به هدف رسید. در کلیت امر، هرچه قانع‌تر باشیم، احساس بهتری خواهیم داشت. البته که پرواضح است که قناعت، نباید مانعی برای پیشرفت باشد!!

چگونه احساسِ بهتری داشته باشیم؟!!

۳) گوش کردن به موسیقی

موسیقی غذای روح است، بنابراین، هر فرد با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خود، میتواند احساس بهتری را تجربه کند. به یاد داشته باشیم که موسیقی را نباید هیچگاه از زندگی خود حذف کنیم.

۴) ملاقات با دوستان

تنهایی، در اغلب موارد ملال‌آور است. داشتن دوستانی خوب و صحبت و ملاقات با آنان، نقشی موثر در تغییر احساس ما خواهند داشت.

۵) صبوری

زندگی، پَستی و بلندی دارد و نباید هیچگاه پا پس کشید. ما از آینده آگاهی نداریم. چه بسیار اتفاق های ریز و درشت که ممکن است رخ دهند و روزگار ما را بهتر سازند. بنابراین باید صبور بود و به این نکته توجه داشت که زندگی همچون رودی رونده، در جریان است و ادامه دارد و خواهد داشت.

۶) دوست داشتن خود

آن زمان که ایده‌آل‌گرایی، بیش از حد بر ما تسلط پیدا میکند، ما از خودمان بدمان می‌آید. حسی منفی نسبت به خود پیدا میکنیم و این حس منفی، احساس بد ما نسبت به همه چیز را سبب میشود. بنابراین در هر شرایطی، باید خود را دوست بداریم!!. ولی در عین حال، نباید از بهبود بخشیدن به نقاط ضعف خود، غافل باشیم.

۷) مدیتیشن

مدیتیشن، رفع کننده‌ی استرس و احساس بد است. بد نیست که آن را جزو برنامه های هفتگی خود قرار دهیم!!

۸) ورزش کردن

ورزش کردن سبب افزایش میزان هورمون‌هایی همچون سروتونین و دوپامین می شود ، که این دو هورمون، نقشی اساسی در احساس خوب دارند. به یاد داشته باشیم که اگر احساس بد ما علت یا علت‌هایی دارند که البته دارند، آن علت‌ها بر ما سوارند که توانسته‌اند احساس ما را بد کنند. اما کیست که بخواهد بعضی چیز‌ها بر او سوار باشند و او را تحت تسلط داشته باشند؟!! بنابراین باید قوی‌تر بود و اقدام به رفع آن علل نمود و نه آن که تسلیم آن ها شد.

آخرین اخبار و مطالب پزشکی در کانال تلگرام ” طب پرس “

برای آگاهی بیشتر دوستانتون، این مطلب رو براشون بفرستید:

ارسال نظر