۱۳ روز عید را چگونه سپری کنیم تا چاق نشویم ؟!!

526 نظر: 0

یکی از مشکلات ما در تعطیلات به هم خوردن خورد و خوراک مان است.

در ایام عید، به سبب تعطیلات، خوردن انواع تنقلات و افزایش شادی و سرور ممکن است اشتهای شما افزایش یابد و میل به خوردن انواع شیرینی و آجیل و غذا در شما بیشتر شود و همین امر افزایش وزن را برای شما به همراه داشته باشد. اگر به وزن خود اهمیت می‌دهید و در عین حال، نمی‌خواهید ایام عید را با استرس افزایش وزن و چاق شدن به سر ببرید، نکات زیر را بخوانید و به آن‌ها عمل کنید.

رعایت نکاتی که در تعطیلات عید چاق نشویم

13 روز عید را چگونه سپری کنیم تا چاق نشویم ؟!!

۱) داشتن فعالیت

  • سعی کنید فعالیت داشته باشید.
  • درست است که تعطیلات عید میل به خوابیدن و یا دراز کشیدن جلوی تلویزیون را زیاد می‌کند، اما اگر به وزن خود اهمیت می‌دهید پیاده‌روی منظم را فراموش نکنید.
  • هر چه کمتر فعالیت داشته باشید، احتمال افزایش وزن بیشتر است.

۲) مصرف میوه

مصرف میوه، به علت دارا بودن مقدار فیبر زیاد، علاوه بر آنکه خطر یبوست را از بین می‌برد، باعث می‌شود که بیشتر احساس سیری کنید و کمتر میل به خوردن مواد غذایی قندی و پرچرب داشته باشید.

۳) خوردن میزان کم شیرینی

سعی کنید به میزان حداقل، از شیرینی‌جات استفاده کنید. نخوردن شیرینی، که یکی از پایه‌های عید در ایران است، کار سختی است ،اما خوردن میزان کم شیرینی کار سختی نیست و برای تناسب اندام هم ضروری است، زیرا مواد قندی به راحتی به چربی تبدیل شده و در بدن ذخیره می‌گردند و باعث افزایش وزن می‌شوند.

۴) مصرف یک وعده‌ی نان و سبزی

پیش از رفتن به مهمانی، یک وعده‌ی نان و سبزی مصرف کنید تا اندکی اشتهای خود را کاهش داده باشید.

۵) کنترل میزان قند مصرفی

در ایام عید، دریافت قند به خودی خود بالاست. پس بهتر است به همراه چای، قند نخورید تا میزان قند دریافتی خود را بیش از آن‌چه که هست نکنید.
13 روز عید را چگونه سپری کنیم تا چاق نشویم ؟!!

۶) عدم مصرف نوشابه‌های گازدار

از مصرف نوشابه‌های گازدار بر سر سفره‌ی غذا اجتناب کنید.

۷) آرام خوردن غذا و جویدن کامل

در مهمانی‌ها، غذا را آرام بخورید و کامل بجوید. هرچه آرام‌تر غذا بخورید در هنگام ارسال پیغام سیری توسط مغز، کمتر غذا خورده‌اید.

سعی کنید استرس چاقی نداشته باشید. در ایام عید از مهمانی‌ها لذت ببرید. به لاغری فکر نکنید ، همینکه افزایش وزن نداشته باشید کافی است.

آخرین اخبار و مطالب پزشکی در کانال تلگرام ” طب پرس “

برای آگاهی بیشتر دوستانتون، این مطلب رو براشون بفرستید:

ارسال نظر